آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

ویندوز 10 هر چهار ماه یک بار به‌روز می‌شود.

عنوانویندوز 10 هر چهار ماه یک بار به‌روز می‌شود.
گروه اصلیOther
شرح خبر

در حالی روند نصب ویندوز 10 روی رایانه‌های مختلف توسط کاربران در سراسر جهان ادامه دارد که این شرکت اعلام کرده که سیستم عامل مذکور را هر 4 ماه یک بار به‌روز می‌کند.

به گزارش لایت هوس، استفان کلیهانس، معاون اول گروه موبایل و رایانه‌ی شرکت تحقیقاتی گارتنر در این مورد گفته است که متخصصان حرفه‌ای حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات باید روند بررسی و آزمایش ویندوز 10 را به طور جدی اغاز کنند تا متوجه تغییرات این سیستم عامل بشوند. به گفته‌ی این کارشناس، ویندوز 10 در مقایسه با ویندوزهای قدیمی تغییرات زیادی کرده و لذا باید کارکنان شرکت‌ها در مورد نحوه‌ی استفاده از آن و کارکردهای مختلف ویندوز 10 آموزش داده شوند.

گفته می‌شود مایکروسافت پشتیبانی از ویندوز 7 را که در حال حاضر پرطرفدارترین ویندوز ساخت این شرکت است را در سال 2020 متوقف می‌کند و لذا کاربران باید رایانه‌ها و سخت‌افزارهای خود را برای استفاده از ویندوز 10 به‌روز کنند.

مایکروسافت تصریح کرده که ویندوز 10 آخرین به‌روزرسانی کلی ویندوز خواهد بود و این شرکت از این به بعد به جای عرضه‌ی ویندوز جدید، پس از گذشت چند سال، هر چهار ماه یک بار به‌روزرسانی‌های عمده‌ایی را برای این سیستم عامل در دسترس قرار می‌دهد. مایکروسافت تا قبل از این برای مقابله با مشکلات و حفره‌های امنیتی ویندوز، هر ماه وصله‌های به‌روزرسان خاصی را عرضه می‌کرد.

عرضه‌ی بسته‌های به‌روزرسان ویندوز 10 برای کاربران خانگی،‌ کاربران در محیط‌های کاری و کاربران خدمات دراز مدت این شرکت متفاوت خواهد بود و البته انتظار می‌رود اکثر دریافت‌کنندگان این بسته‌های به‌روزرسان از گروه دوم باشند.

آدرس اینترنتی خبرhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940514000518
تاریخ درج خبر1394-05-15
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2018 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست