آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

معرفی برنامه کاربردی جدیدی که از داده‌های کاربران بر روی اینترنت محافظت می‌کند

عنوانمعرفی برنامه کاربردی جدیدی که از داده‌های کاربران بر روی اینترنت محافظت می‌کند
گروه اصلیOther
شرح خبر

در پاسخ به معضلات مربوط به سؤالات حریم خصوصی داده‌ها، که به فاجعه Facebook-Cambridge Analytical منجر شد، استارت‌آپ FigLeaf، که توسط Slava Kolomeichuk و Yuriy Dvoinos راه‌اندازی شده، در حال توسعه یک برنامه کاربردی می‌باشد که به کاربران کمک می‌کند تا دریابند اطلاعات شخصی آن‌ها چگونه در معرض خطر قرار گرفته است.

این برنامه کاربردی جدید برای استفاده در پلتفرم‌های مختلف طراحی شده و دارای قابلیت‌هایی است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا دسترسی به اطلاعات خصوصیشان را کنترل کنند.

طبق اخبار CBS، Dvoinos، مدیر ارشد ریسک و رئیس مالی FigLeaf، گفته است: «ما می‌خواهیم کاربران را قدرتمند سازیم و به آن‌ها ابزاری بدهیم تا حق انتخاب داشته باشند که حتی وقتی برخط هستند، حریم خصوصی خود را حفظ کنند.»

این تیم 100 نفره مشغول توسعه یک راهکار مناسب برای معضل حریم خصوصی هستند. به گفته Salva، مدیرعامل FigLeaf، «حریم خصوصی یک ضرورت اجتماعی است. همین مسأله است که ما را متفاوت، جذاب، و از این رو، انسان می‌سازد. اگر بتوانیم به مردم این امکان را بدهیم که هرگاه بخواهند حریم خصوصی خود را حفظ کنند، به آن‌ها این امکان را می‌دهیم تا خلاقیت خود را کاملا بپذیرند.»

این برنامه قادر است با پویش وب تاریک[1]، دریابد که چه میزان از اطلاعات خصوصی کاربر در معرض خطر قرار گرفته است. این برنامه – که فعلاً در فرم BETA بوده و در فاز تست قرار دارد – به کاربران گزارش می‌دهد که با استفاده از چه ابزارهایی دوباره می‌توانند کنترل داده‌های خود را به دست گیرند. بر مبنای گفته‌های Dvoinos به CBS، حتی اگر یک کاربر انتخاب کند که به‌طور کامل حریم خصوصی خود را حفظ کند و هیچ داده‌ای را به اشتراک نگذارد، هنوز باید این امکان را داشته باشد که از اینترنت لذت ببرد.

به گفته Pankaj Srivastava، مدیر ارشد عملیاتی و بازاریابی FigLeaf، «مشتریان فوراً می‌توانند ببینند که افشای اطلاعات آن‌ها به چه صورت است. بنابراین زمانی که درباره عملکرد حریم خصوصی برنامه فکر می‌کنیم، اولین مسأله‌ای که باید درک کنیم، این است که شما چگونه در معرض خطر قرار می‌گیرید. سپس نیاز داریم امنیت اطلاعات شما را فراهم کنیم.»[1] Dark Web

آدرس اینترنتی خبرhttps://www.infosecurity-magazine.com/news/new-app-protects-user-data-on-the/
تاریخ درج خبر1397-10-11
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2021 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست