آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

شناسایی حملات بدافزار جدید به سرورهای Apache

عنوانشناسایی حملات بدافزار جدید به سرورهای Apache
گروه اصلیMalware Analysis
شرح خبر

کارشناسان امنیتی از انتشار گسترده و همه‌گیر یک بدافزار جدید روی سرورهای Apache خبر داده‌اند که به کاربران پیشنهاد می‌کند با پرداخت ۳۰۰ دلار به صورت رایگان از همه‌ی خدمات این سرورها بهره‌مند شوند.

محققان مرکز امنیتی Eset در گزارش جدید خود توضیح دادند این بدافزار که برای مدت طولانی فعالیت می‌کرده است، شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ی خدمات میزبانی وب را مورد هدف قرار می‌دهد و کدهای مخرب فراوان را با نام Darkleech روی سرورهای Apache منتشر می‌کند.

"سباستین دوکوت (Sebastien Duquette)" یکی از کارشناسان بدافزاری مرکزی امنیت Eset در وبلاگ رسمی این شرکت توضیح داد : انتشار کدهای مخرب روی سرورها و دسترسی به کاربران از این طریق یکی از روش‌های معمول برای انتشار گسترده‌ی بدافزارها محسوب می‌شود که مجرمان اینترنتی این روزها آن را دنبال می‌کنند.

همچنین، شرکت امنیتی Eset اعلام کرد که هکرها توانسته‌اند به بخش CPanel و Plesk هم در این سرورها دسترسی پیدا کنند که هر دو برنامه‌ی نرم‌افزاری یاد شده، توسط شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ی خدمات میزبانی وب مورد استفاده قرار می‌گیرند و سایت‌های اینترنتی زیادی مبتنی بر آن‌ها ساخته می‌شوند.

آدرس اینترنتی خبرhttp://itna.ir/vdccpmqi.2bqe18laa2.html
تاریخ درج خبر1392-04-25
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2021 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست