آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

وجود آسیب‌پذیری در 90 درصد از وب‌سایت‌ها

عنوانوجود آسیب‌پذیری در 90 درصد از وب‌سایت‌ها
گروه اصلیOther
شرح خبر

در حالی که وقوع نشت داده‌ها هزینه‌ی بالایی را برای سازمان‌ها به وجود می‌آورد، اما بسیاری از شرکت‌ها اصلاحیه‌ی مربوط به آسیب‌پذیری‌های شناخته شده را اعمال نکرده‌اند. با توجه به تحقیقی که بر روی بیش از 30000 وب‌ مربوط به کسب و کارها توسط WhiteHat Security انجام شده است، مشخص شد بیش از 90 درصد از آن‌ها حداقل دارای یک آسیب‌پذیری امنیتی جدی اصلاح نشده‌ی می‌باشند، در حالی که 56 درصد دارای چندین آسیب‌پذیری جدی می‌باشند.

این نوع آسیب‌پذیری‌ها توسط WhiteHat این‌گونه توصیف شده‌اند: "آسیب‌پذیری‌هایی می‌باشند که مهاجم می‌تواند کنترل کل یا بخشی از وب‌سایت را به دست بگیرد، حساب‌های کاربری را به مخاطره بی‌اندازد و به داده‌های حساس دسترسی یابد."

این محقق امنیتی هشدار داد که عدم اصلاح این آسیب‌پذیری‌ها می‌تواند کسب و کار و مشتریان آن را در معرض خطر نشت داده‌ها قرار دهند. او ادامه داد : شرکت‌ اغلب در مواجهه با مسائل امنیتی به دلایل اعمال و عدم اعمال اصلاحیه‌ها می‌پردازند. اما بیش از هر چیز نیاز است تا در خصوص میزان خسارتی که پس از سوءاستفاده از آسیب‌پذیری متحمل می‌شوند، بی‌اندیشند.

این محقق امنیتی به عنوان یک راه حل پیشنهاد می‌کند تا در اسرع وقت تمامی اصلاحیه‌ها اعمال شود.

آدرس اینترنتی خبرhttp://certcc.ir/index.php?module=cdk&func=loadmodule&system=cdk&sismodule=user/content_view.php&cnt_id=242860&ctp_id=19&id=3938&sisOp=view
تاریخ درج خبر1394-03-05
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2018 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست