آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

احتمال افزایش بدفزارهای تلفن همراه با استراتژی سیستم عامل واحد ویندوز 10

عنواناحتمال افزایش بدفزارهای تلفن همراه با استراتژی سیستم عامل واحد ویندوز 10
گروه اصلیOther
شرح خبر

شرکت مایکروسافت قصد دارد تا سیستم عامل واحدی را برای تمامی پلتفرم‌ها با ویندوز 10 ارائه دهد. این امر ممکن است بدافزارهای تلفن همراه کاربران ویندوزفون را افزایش دهد.

در حال حاضر ویندوزفون بعد از سیمبین کمترین میزان بدافزار را دارد. با این حال، مارک پینتر، متخصص امنیت در HP Security اظهار داشت که گذر به یک پلت‌فرم واحد احتمال افزایش بدافزار را بالا می‌برد.

این متخصص امنیت افزود : این استراتژی مایکروسافت برای یکپارچه کردن سیستم عامل برای توسعه‌دهندگان خوب است، اما می‌تواند توسط افراد خرابکار برای گسترش بدافزار بر روی تمامی پلت‌فرم‌های ویندوز مورد استفاده قرار گیرد. ارائه‌ی یک سیستم عامل واحد برای تمامی دستگاه های ویندوز می‌تواند تعداد بدافزارهای تلفن همراه را که گوشی‌های ویندوزفون را هدف قرار می‌دهند، افزایش دهد. البته کریس هالوم، مدیر محصولات مایکروسافت با این ایده کاملا مخالف است و معتقد است که ویندوز 10 می‌تواند پایانی برای بدافزارهای پلت‌فرم ویندوز باشد. 

آدرس اینترنتی خبرhttp://certcc.ir/index.php?module=cdk&func=loadmodule&system=cdk&sismodule=user/content_view.php&cnt_id=242916&ctp_id=19&id=3949&sisOp=view
تاریخ درج خبر1394-03-18
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2018 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست