آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

سوءاستفاده‌ی هکرهای صهیونیست از گواهی امنیتی FOXCONN

عنوانسوءاستفاده‌ی هکرهای صهیونیست از گواهی امنیتی FOXCONN
گروه اصلیOther
شرح خبر

بدافزار Duqu 2 که رایانه‌های مستقر در هتل‌های برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ را هدف قرار داده، از یک گواهی دیجیتال به سرقت رفته از شرکت FOXCONN برای رد گم کردن استفاده نموده است.

به گزارش WIRED، شرکت تایوانی FOXCONN یکی از برترین تولیدکنندگان محصولات الکترونیکی در سراسر جهان است و سخت‌افزارهای مورد استفاده‌ی بسیاری از شرکت‌های بزرگ جهان از جمله Apple، Dell، Google و Microsoft را تولید می‌کند. از جمله محصولات مهمی که با استفاده از سخت‌افزارهای ساخت FOXCONN تولید می‌شوند، می‌توان به iPhone، iPad و PlayStation 4 اشاره کرد.

بررسی‌ها نشان داده که هکرهای اسراییلی طراح Duqu 2 قصد داشته‌اند با سرقت این گواهی دیجیتال، خود را تایوانی جا بزنند و محققانی را که به دنبال شناسایی طراحان بدافزار مذکور هستند، فریب دهند. این چهارمین بار است که هکرهای اسراییلی از گواهی دیجیتال به سرقت رفته از یک شرکت تایوانی برای نفوذ دادن بدافزار خود به سیستم‌های رایانه‌ای سوءاستفاده می‌کنند. آن‌ها با این کار می‌توانستند این تصور را ایجاد کنند که چینی‌ها در این اقدام خرابکارانه دخیل بوده‌اند.

تلاش صهیونیست‌ها برای سوءاستفاده از گواهی‌های دیجیتال تایید شده ضربه‌ی شدیدی به امنیت اینترنت وارده کرده و اعتماد به آن را دشوار می‌سازد. آنان قبلا هم در حین طراحی Stuxnet و Duqu 1.0از روش مشابهی برای فریب دیگران استفاده کرده بودند.

آدرس اینترنتی خبرhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940326000064
تاریخ درج خبر1394-03-26
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2018 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست