آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

محافظت از خطوط تولیدی کشور در برابر بدافزارها

عنوانمحافظت از خطوط تولیدی کشور در برابر بدافزارها
گروه اصلیOther
شرح خبر

سیستم تشخیص نفوذ صنعتی با قابلیت محافظت از خطوط تولیدی در سازمان‌های صنعتی در برابر حملات سایبری تولید و پیاده‌سازی شد.

عادل ملک پور مجری این طرح با بیان این که سیستم تشخیص نفوذ صنعتی و سازمانی در ۱۵۰ نقطه‌ی کشور هم‌اکنون نصب و راه‌اندازی شده است، اظهار داشت : این محصول بومی، قابلیت محافظت از خطوط تولید در سازمان‌های صنعتی برای جلوگیری از انواع بدافزارها را دارد.

وی با تاکید بر لزوم محافظت از مراکز و نقاط حساس و حیاتی در راستای اهداف پدافند غیرعامل کشور گفت : این سیستم به دلیل استفاده از سیستم عامل بومی، از نظر امنیتی کاملا مورد اعتماد بوده و برای خطوط تولید در سازمان های صنعتی کاربرد دارد.

ملک پور با اشاره به این که پیش از این نیز سیستم مدیریت یکپارچه تهدیدات سایبری توسط شرکت توسعه سیستم سانای برای مراکز مختلف سازمانی عملیاتی شد افزود : سیستم فعلی قدرت تشخیص نفوذ و کنترل Gateway از نفوذ ویروس‌ها و نیز ماژول‌هایی برای انواع آنتی‌ویروس دارد.

وی با بیان این که مشتریان این سیستم علاوه بر سازمان‌های صنعتی دولتی و وزارتخانه‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی آموزشی نیز خواهند بود، ادامه داد : نمونه‌ی آزمایشگاهی این محصول پیش از این عملیاتی شده و هم‌اکنون نسخه‌ی اصلی آن قابلیت پیاده‌سازی در سازمان‌های بزرگ صنعتی را دارد و می‌تواند تا ۵ گیگابیت بر ثانیه برای تست نفوذ، خروجی بدهد.

آدرس اینترنتی خبرhttp://www.gerdab.ir/fa/news/13777
تاریخ درج خبر1394-04-01
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2021 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست