آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

حمله‌ی هکرها به اطلاعات شخصی 18 میلیون کارمند آمریکایی

عنوانحمله‌ی هکرها به اطلاعات شخصی 18 میلیون کارمند آمریکایی
گروه اصلیOther
شرح خبر

براساس اطلاعاتی که اخیرا توسط خبرگزاری‌ها منتشر شده، هکرها موفق شده‌اند به اطلاعات شخصی 18 میلیون کارمند آمریکایی، دسترسی پیدا کنند.

روز گذشته پایگاه خبری CNN گزارشی منتشر کرد که در آن به بزرگ‌ترین خراب‌کاری دیجیتال تاریخ که توسط هکرها در کشور آمریکا ترتیب داده شده، اشاره شده است. براساس این گزارش، هکرها به اطلاعات 18 میلیون کارمند دولت‌ دسترسی پیدا کردند. پیش از این دولت آمریکا تعداد کارمندانی که مورد حمله‌ی هکرها قرار گرفته بودند را 4 میلیون نفر اعلام کرده بود. این در حالی است که در حال حاضر با تحقیقات بیش‌تر مقامات دولتی این تعداد به 18 میلیون نفر افزایش پیدا کرده است.

مقامات دولت آمریکا بر این باورند که این حمله توسط هکرهای چینی انجام شده است. این اقدام هکرها باعث بروز نقص در اطلاعات پایگاه داده‌های دولت ایالات متحده‌ی آمریکا شده است. دولت آمریکا در پایگاه داده‌های خود اطلاعات شخصی ‌کارمندان، کارمندان‌ بالقوه و مردم عادی که اطلاعات آن‌ها برای ثبت گواهی سوءپیشینه‌ی امنیتی ثبت شده بود را نگه‌داری می‌کرد. حالا با حمله‌ی اخیر هکرها به نظر می‌رسد این پایگاه‌ داده‌ها آسیب دیده است. در حال حاضر هکرها به تمام اطلاعات شخصی، خانوادگی و دوستان کارمندان ثبت شده در پایگاه داده‌های آمریکا دسترسی دارند.

منظور از پایگاه داده‌ها، سازمان مدیریت کارمندان (OPM) است. سازمان OPM اعلام کرده که تحقیقات بیش‌تر در مورد این اقدام باعث آشکار شدن بسیاری از موضوعات پیرامون این حمله‌ی اینترنتی خواهد شد. همچنین، قرار است به زودی سازمان و مجلس آمریکا جلساتی در مورد این مشکل برگزار کنند. البته باید به این نکته هم اشاره کرد که دسترسی هکرها به اطلاعات سازمان OPM از ماه‌های گذشته آغاز شده بود؛ ولی پیش از این کسی از این جریان مطلع نشده بودد.

آدرس اینترنتی خبرhttp://www.ictna.ir/id/071384
تاریخ درج خبر1394-04-03
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2018 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست