آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

گذرواژه و اعتبارنامه‌ی 47 آژانس فدرال آمریکا لو رفت.

عنوانگذرواژه و اعتبارنامه‌ی 47 آژانس فدرال آمریکا لو رفت.
گروه اصلیOther
شرح خبر

شرکت داده‌کاوی Recorded Future در یک تحقیق اکتشافی موفق به کشف اطلاعات شناسایی ۴۷ کارگزاری متعلق به دولت آمریکا در ۸۹ دامنه‌ی منحصربه‌فرد شده است.

بر اساس گزارش داده‌کاوی Recorded Future، لو رفتن اطلاعات شناسایی و اعتبارنامه‌های ۴۷ آژانس فدرال در شبکه باز موجب شده است تا این کارگزاری‌ها بیش از پیش در معرض جاسوسی، حملات مهندسی اجتماعی و کلاه‌برداری به روش Phishing قرار گیرند.

از آن‌جا که گذرواژه‌ها به هیچ وجه امن‌ترین راه برای حفاظت و احراز هویت حساب‌ها به شمار نمی‌آیند، هر زمان که اطلاعات شناسایی مفقود می‌شوند، سرویس‌های آنلاین برای جلوگیری از ورود نامعتبر از احراز هویت دو عاملی به جای گذرواژه به دلیل داشتن سطح بالایی از امنیت استفاده کنند.

با این وجود، در اوایل سال ۲۰۱۵، دوازده مورد از کارگزاری‌‍های آمریکا مثل وزارت‌خانه‌های امورخارجه و انرژی، بعد از به سرقت رفتن آنلاین اطلاعات شناسایی و اعتبارنامه‌هایشان، به جای آن که ورود کاربران را به سیستم مشروط به احراز هویت دو عاملی کنند، امکان ورود بدون احراز هویت را برای کاربران مهیا کردند.

Recorded Future امیدوار است با انتشار یافته‌های این گزارش، آژانس‌های دولتی آمریکا لزوم ارتقای امنیت داده‌ها و اعتبارنامه‌هایشان را در فضای آنلاین جدی‌تر بگیرند.

لازم به ذکر است، شرکت نوپای داده‌کاوی Recorded Future از سوی CIA حمایت می‌شود.

آدرس اینترنتی خبرhttp://www.aftana.ir/fa/doc/news/9746
تاریخ درج خبر1394-04-09
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2018 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست