آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

شناسایی بدافزار Dino

عنوانشناسایی بدافزار Dino
گروه اصلیOther
شرح خبر

شرکت امنیتی ESET تروجان پیچیده‌ای را کشف کرده است و مدعی است که این تروجان در سال 2013 برخی از سازمان های ایران را هدف حمله قرار داده است.

این بدافزار، Dino نام‌گذاری شده است و به نظر می‌رسد که توسط گروهی با نام Animal Farm ساخته شده است و طبق شایعات، این گروه تحت نظر سازمان جاسوسی فرانسه کار می‌کند.

با توجه به تحقیقات ESET، هدف اصلی این بدافزار جمع‌آوری اطلاعات خاص از روی فایل‌های سیستم‌های هدف بوده است. این بدافزار حاوی یک سیستم فایل برای اجرای دستورات سرقت اطلاعات می‌باشد و همچنین، دارای یک ماژول جدول‌بندی وظائف است که برای سرقت اطلاعات با دستورات Unix کار می‌کند.

شرکت امنیتی ESET اعلام کرد که تعداد کدهای مشترک بین Dino و بدافزارهای شناخته شده‌ی گروه Animal Farm شکی باقی نمی‌گذارد که این بدافزار متعلق به این گروه است.

بنا به یافته‌های این شرکت، هدف Dino در سال 2013 برخی از سازمان‌های ایران بوده است، اما به طور کلی تمامی سیستم‌ها ممکن است در معرض خطر قرار داشته باشند.

آدرس اینترنتی خبرhttp://certcc.ir/index.php?module=cdk&func=loadmodule&system=cdk&sismodule=user/content_view.php&cnt_id=332355&ctp_id=19&id=3977&sisOp=view
تاریخ درج خبر1394-04-14
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2021 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست