آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

انتشار اصلاحیه‌هایی برای محصولات VMware

عنوانانتشار اصلاحیه‌هایی برای محصولات VMware
گروه اصلیOther
شرح خبر

مشکلات اصلاح شده در VMware می‌توانند منجر به اجرای کد دلخواه، افزایش حق دسترسی و انکار سرویس شوند.

شرکت VMware اصلاحیه‌هایی را به منظور برطرف کردن چندین آسیب‌پذیری جدی در محصولات خود منتشر کرد. این آسیب‌پذیری می‌تواند منجر به اجرای کد دلخواه، افزایش حق دسترسی و انکار سرویس شود.

VMware Workstation و Horizon View Client برای پلتفرم ویندوز دارای چندین مسئله دست‌کاری حافظه است که می‌تواند به یک مهمان اجازه دهد تا کدی را بر روی میزبان ویندوز اجرا کند یا منجر به حملات انکار سرویس شود. همچنین، برنامه‌های Workstation، Player و Fusion دارای آسیب‌پذیری هستند که می‌تواند منجر به حملات انکار سرویس برای مهمان یا سیستم عامل میزبان شود.

شرکت VMware برای اصلاح مسائل اجرای کد، Workstation نسخه‌های ۱۱.۱.۱ و ۱۰.۰.۶، Player نسخه‌های ۷.۱.۱ و ۶.۰.۶ و Horizon Client نسخه‌های ۳.۴.۰، ۳.۲.۱ و ۵.۴.۲ را منتشر کرد. همچنین، این شرکت یک مسئله‌ی انکار سرویس را در Workstation نسخه‌ی ۱۰.۰.۵ و Player نسخه‌ی ۶.۰.۶ برای تمامی پلتفرم‌ها و Fusion نسخه‌های ۷.۰.۱ و ۶.۰.۶ برای OS X اصلاح کرده است.

آسیب‌پذیری افزایش حق دسترسی در Workstation، Player و Horizon View Client برای ویندوز اصلاح شده است که می‌تواند به مهاجمان محلی اجازه دهد تا حق دسترسی‌های خود را افزایش دهند و کدی را در فرآیندهای آلوده شده اجرا کنند.

به کاربران توصیه می‌شود تا برای محافظت در برابر این آسیب‌پذیری‌ها، آخرین نسخه‌ی محصولات Workstation، Player، Fusion و Horizon View Client را نصب کرده و اصلاحیه‌ها را اعمال کنند.

آدرس اینترنتی خبرhttp://www.aftana.ir/fa/doc/news/9797
تاریخ درج خبر1394-04-23
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2018 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست