آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

کاهش هرزنامه و افزایش بدافزارها در جهان

عنوانکاهش هرزنامه و افزایش بدافزارها در جهان
گروه اصلیOther
شرح خبر

بررسی‌های مؤسسه‌ی امنیتی Symantec نشان می‌دهد کمتر از یک ایمیل از هر دو ایمیل را هرزنامه‌ها تشکیل می‌دهند. این امر به معنای کاهش چشمگیر هرزنامه‌ها در جهان است که زمانی 90 درصد کل ایمیل‌ها را تشکیل می‌دادند.

به گزارش Immortal، این کمترین میزان هرزنامه‌های موجود در جهان از سال 2003 به این سو است. همچنین، گزارش Symantec نشان می‌دهد علی‌رغم کاهش هرزنامه‌ها، میزان ارسال بدافزارها رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است.

کارشناسان معتقدند علت کاهش ارسال هرزنامه این است که افراد دست‌اندرکار در این زمینه ترجیح می‌دهند از روش‌های دیگری برای انجام تخلفات خود استفاده کنند. بر اساس این گزارش، جانیان آنلاین به جای ارسال پیام‌های ناخواسته ترجیح می‌دهند روش‌های پیشرفته‌تری را برای شکار قربانیان خود به کار بگیرند.

باید توجه داشت که ارسال هرزنامه درآمد کمتری در مقایسه با طراحی بدافزار دارد و از روش اخیر می‌توان برای آلوده کردن میلیون‌ها رایانه و سرقت اطلاعات مالی و شخصی ذخیره شده در آن‌ها استفاده کرد.

یکی از آسیب‌پذیرترین برنامه‌هایی که برای نفوذ بدافزاری به کار گرفته می‌شود، برنامه Flash است و همین مساله باعث شده برخی شرکت‌های سازنده‌ی مرورگرهای اینترنتی مانند Mozilla و Google این برنامه را در مرورگرهای Firefox و Chrome مسدود کنند.

آدرس اینترنتی خبرhttp://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13940429000397
تاریخ درج خبر1394-04-30
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2021 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست