آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

شناسایی 21 میلیون بدافزار طی سه ماه

عنوانشناسایی 21 میلیون بدافزار طی سه ماه
گروه اصلیOther
شرح خبر

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که تعداد بدافزارها در سه ماهه‌ی دوم 2015 افزایش قابل توجهی داشته و در طول سه ماه بیش از 21 میلیون نوع بدافزار شناسایی شده است.

تحقیقات اخیر شرکت امنیتی پاندا نشان می‌دهد که در سه ماهه‌ی دوم 2015، شرکت امنیتی اسپانیایی به طور متوسط 230000 نوع بدافزار جدید را در هر روز شناسایی کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 43 درصد افزایش را نشان می‌دهد. تعداد بسیار زیادی از بدافزارهای جدید مربوط به گونه‌های شناخته شده یا تغییر یافته‌ی قبلی هستند و مجرمان سایبری به منظور عدم تشخیص این بدافزارها توسط آنتی‌ویروس، تغییراتی در گونه‌های قبلی ایجاد می‌کنند. بر اساس این گزارش، اغلب گونه‌های شناسایی شده تروجان هستند که 71 درصد از کل نمونه‌های شناسایی شده در این سه ماهه را تشکیل می‌دهند.

دومین نوع رایج این بدافزارها، ویروس‌های سنتی‌اند که تنها 11 درصد از کل نمونه‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. کشورهای چین (47 درصد)، ترکیه (43 درصد) و پرو (42 درصد) بالاترین نرخ آلودگی و کشورهای سوئد (21 درصد)، نروژ (22 درصد) و ژاپن (23 درصد) کمترین میزان آلودگی را داشته‌اند.

طبق این گزارش در حال حاضر وقت آن است که لایه‌های دفاعی پیشرفته ارتقا یابند تا بتوانند انواع نفوذ را شناسایی کنند و همچنین بتوانند اطلاعات فارنسیکی را برای انوع حملات بر روی سرورها و ایستگاه‌های کاری جمع‌آوری کنند.

آدرس اینترنتی خبرhttp://isna.ir/fa/news/94070300803
تاریخ درج خبر1394-07-03
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2021 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست