آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

هک فرودگاهی در استرالیا؛ حجم زیادی از داده‌های امنیتی توسط هکر ویتنامی سرقت شد

عنوانهک فرودگاهی در استرالیا؛ حجم زیادی از داده‌های امنیتی توسط هکر ویتنامی سرقت شد
گروه اصلیOther
شرح خبر

یک هکر ویتنامی به سیستم‌های کامپیوتری فرودگاه Perth استرالیا نفوذ کرد و اطلاعات حساسی مانند نقشه‌های ساخت و جزئیات امنیتی را سرقت کرد.

مسوولان نام هکر را منتشر کردند، Le Duc Hoang Hai، 31 ساله، در ماه مارس سال گذشته، از اعتبارات پیمانکار شخص ثالث برای دسترسی به سیستم‌ها استفاده کرده است.

مقامات فرودگاه نفوذ را شناسایی کرده و به مرکز امنیت سایبری در استرالیا گزارش کردند، هک تا ویتنام ردیابی شده و پلیس فدرال استرالیا گزارش را به همتایان خود در ویتنام ارائه کرده است.

در نتیجه، Hai در دادگاه نظامی ویتنام مقصر شناخته شده و هفته گذشته به 4 سال حبس محکوم شده است. Hai در هک کردن تعداد دیگری از وب‌گاه‌ها، زیرساخت‌ها و بانک‌های ویتنام نیز نقش داشته است.

آقای MacGibbon، هک را با عنوان «نزدیک به هدف» توصیف کرده است. Hai به اطلاعات حساسی دسترسی پیدا کرده، اما موفق به سرقت اطلاعات شخصی کارمندان نشده است.

به گفته Kevin Brown، مدیر اجرایی فرودگاه Perth، به‌نظر می‌رسد هکر قصد سرقت داده‌های کارت‌های اعتباری را داشته است. «ارزیابی جامع و دقیقی از اطلاعات سرقتی انجام شده، تا اطمینان حاصل شود که هیچ تهدیدی برای امنیت عمومی سفر وجود ندارد. ایمنی و امنیت فرودگاه، مسافران، کارکنان و شرکا هرگز به خطر نیفتاده است.»

فرودگاه Perth، 2 میلیون دلار دیگر نیز برای تدابیر امنیتی هزینه کرده است.

ماه گذشته نیز یک آسیب‌پذیری بحرانی در بوئینگ 757 شناسایی شد، که امکان اجرای کد از راه دور را فراهم می‌آورد.

آدرس اینترنتی خبرhttps://gbhackers.com/australian-airport-hacked-significant-amount-security-data-stolen-vietnamese-hacker
تاریخ درج خبر1396-09-25
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2018 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست