آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

افزایش شاخص‌های امنیت ابر توسط اوراکل

عنوانافزایش شاخص‌های امنیت ابر توسط اوراکل
گروه اصلیOther
شرح خبر

اوراکل، با استفاده از خدمات جدیدی که به خودکارسازی و بهبود امنیت کمک می‌کنند، قابلیت‌های امنیتی ابر یادگیری ماشین خود را، به‌طور پیوسته، افزایش می‌دهد.

اوراکل، هفته گذشته، مجموعه مبسوطی از قابلیت‌ها را برای امنیت ابر خود منتشر کرد. این قابلیت‌ها، خدمات تشخیص هویت و پیکربندی پیشرفته‌تری برای محافظت در برابر حملات ارائه می‌کنند.

به گفته Subbu Iyer، رئیس ارشد مدیریت محصولات اوراکل، «خدمتی که اخیراً منتشر شده، در ابتدا برای مدیریت تشخیص هویت‌ ایجاد شده است، اما اطلاعات خطر استفاده از خدمت ابر CASB (Oracle CASB [Cloud Access Security Broker] Cloud Service) را مصرف می‌کند. خدمت جدید همچنین قابلیت‌های هوش مصنوعی دارد، که برای بهبود گردش‌کارهای مدیریتی، مانند پیش‌بینی برنامه‌هایی که کاربر ممکن است نیاز به دسترسی به آن‌ها داشته باشد، استفاده می‌شود.»

به گفته Iyer، قابلیت مدیریت تشخیص هویت خودکار، می‌تواند به‌طور خودکار خطر برنامه‌هایی که کاربر نیاز به دسترسی به آن‌ها دارد را افزایش دهد. سازمان باید پیش از تأیید یا رد درخواست، اطلاعات خطر را در نظر بگیرد.

به گفته Iyer، «با افزایش خطر برنامه در زمان صدور مجوز، سازمان‌ها می‌توانند خطرات را، پیش از فرآیندهای فعلی، شناسایی کرده و کاهش دهند.»

خدمت ابر اوراکل CASB، که در فراهم آوردن اطلاعات خطر برنامه، برای تشخیص هویت خودکار کمک می‌کند، بر مبنای فناوری ساخته شده که اوراکل در سپتامبر 2016، حق مالکیت آن را از Pallera خریداری کرده است. به گفته Iyer، فناوری CASB Pallera از زمان خرید رشد قابل توجهی داشته است.

فناوری Pallera که اکنون با عنوان Oracle CASB به فروش می‌رسد، از مانیتورینگ و دید توسعه یافته برای برنامه‌های Oracle SaaS سود می‌برد. به‌علاوه، Oracle CASB با بررسی الگوهای داده حساس و محرمانه، از از جلوگیری از نشت داده‌ها، پشتیبانی می‌کند.

«همچنین ما قابلیت‌های UEBA (User and Entity Behavior Analytics) (تحلیل رفتار موجودیت و کاربر) محصول را قدرتمند کرده‌ایم، تا خطر بلادرنگ جلسه کاربر، برای تصمیمات کنترل دسترسی را، ثبت کنیم.»

مدیریت پیکربندی

اوراکل همچنین قابلیت‌های جدیدی در پیکربندی اوراکل و خدمت ابر انطباق معرفی می‌کند، که به صورت خودکار می‌تواند تنظیمات پیکربندی را پیدا ‌کند. خدمت مدیریت پیکربندی خودکار،  به سازمان‌ها کمک می‌کند، تا اشتباهات پیکربندی که ممکن است منجر به نقض سیاست‌های امنیتی و ریسک‌های سایبری شوند را، شناسایی کنند. به گفته Iyer، خدمت پیکربندی خودکار، از فناوری یادگیری ماشین، که پیش‌تر توسط اوراکل توسعه داده شده بود، استفاده می‌کند.

اوراکل، قابلیت‌های یادگیری ماشین خود را در ماه‌های اخیر تقویت کرده، تا به سازمان‌ها در خودکار سازی امنیت کمک کند. در رخداد Oracle OpenWorld در 3 اکتبر، این کمپانی، تحلیل‌های امنیتی و خدمات پایگاه داده خودمختار ارائه کرد، که هردو آن‌ها، از قابلیت‌های یادگیری ماشین اوراکل استفاده می‌کنند.

به گفته Iyer، «تأکید ما بر هوش مصنوعی و خودکارسازی، که رکن اصلی برای تجزیه و تحلیل‌های‌ امنیتی نسل بعد می‌باشد، به کمک مشتریان محقق می‌شود. مشتریان، یادگیری ماشین را به‌عنوان آخرین راه‌کار، برای کاهش چالش‌های مرتبط با نیروی انسانی ناکارآمد، فرآیندهای منسوخ و فناوری‌های قدیمی، در مراکز اقدامات امنیتی سنتی می‌دانند.»

آدرس اینترنتی خبرhttp://www.eweek.com/security/oracle-boosts-cloud-security-with-identity-and-configuration-services
تاریخ درج خبر1396-09-27
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2019 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست