آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

کمبود مهارت‌های امنیتی در سال 2017 افزایش یافت

عنوانکمبود مهارت‌های امنیتی در سال 2017 افزایش یافت
گروه اصلیOther
شرح خبر

بر مبنای یک گزارش جدید، 80 درصد آژانس‌های استخدام متخصص، پیش‌بینی کرده‌اند که در سال آینده، تقاضا برای متخصصان امنیت فناوری اطلاعات، افزایش قابل توجهی خواهد داشت.

این آمارها توسط Recruitment and Employment Confederation (REC) ارائه شده و اشاره به افزایش مداوم کمبود مهارت‌های سخت در سال 2018 دارد.

این مسأله به احتمال زیاد منجر به افزایش دستمزد خواهد شد. 94 درصد از استخدام‌کنندگان REC گفتند شاهد این افزایش در بازار خواهیم بود.

به گفته Kevin Green، مدیر اجرایی ارشد REC، «استخدام‌کنندگان به ما می‌گویند، که کارفرمایان با ایجاد مشاغلی که نیاز به میزان بی‌حد و حساب تجربه، مهارت و شایستگی دارد، زندگی را برای ما دشوار می‌کنند، چرا که آن‌ها به‌دنبال کسی می‌گردند که اصلا وجود ندارد!»

«به جای این کار، آن‌ها باید به این فکر کنند که چگونه می‌توان اکثر مهارت‌ها را به سایرین انتقال داد و با ایجاد فرصت‌های آموزشی به کارمندان و متقاضیان جدید کمک کرد.»

اگرچه، Ilia Kolochenko، مدیر اجرایی ارشد High-Tech Bridge، می‌گوید: «در کمبود مهارت‌ها توسط استخدام‌کنندگان اغراق می‌شود. در واقع، امروزه، با کمبود افراد دارای صلاحیت مواجه نیستیم، بلکه فقط از مهارت‌های آن‌ها برای کاربردهای اشتباه استفاده می‌کنیم. زمانی که تحلیلگران ارشد امنیتی، فعالیت‌های پشتیبانی فناوری اطلاعات را انجام می‌دهند، حتی افزایش ده برابری تعداد پرسنل نمی‌تواند وضعیت را بهبود دهد.»

«مشکلات اصلی، ارزیابی ناقص ریسک، استراتژی مبهم امنیت سایبری، سیاست‌های بی‌ربط و فرآیندهای داخلی ناکارآمد درون سازمان‌ها است. به‌علاوه، ثابت شده یادگیری ماشین و خودکارسازی هوشمند راه‌کاری مؤثر برای حل مشکلات هستند و به‌میزان قابل توجهی هزینه‌های انسانی را کاهش می‌دهند.»

وی همچنین دولت را خطاب قرار داد تا اطمینان حاصل کند که بریتانیا بیش از این از برگزیت رنج نمی‌برد.

وی ادامه داد، «دولت نیز در این زمینه مسئول است. ما معتقدیم مالیات کارآموزی باید به مالیات آموزشی در سطح وسیع‌تری تبدیل شود تا کارفرمایان بتوانند از این کمک هزینه برای توسعه مهارت‌های مورد نیاز خود استفاده کنند.»

«در دراز مدت، نیاز داریم راهنمایی‌های شغلی بهتری در رابطه با امنیت سایبری در مدارس مشاهده کنیم و در حال حاضر نیازمند این هستیم که دسترسی به برترین افراد در سراسر دنیا را حفظ کنیم، تا محیطی امن برای رشد و شکوفایی کسب و کار در انگلستان ایجاد کنیم.»

با این حال، کارشناسان قبلا به Infosecurity گفتند که نتیجه رفراندوم تأثیر منفی بر صنعت انگلستان خواهد داشت.

به گفته Sarah Armstrong-Smith، رئیس تداوم و انعطاف‌پذیری Fujitsu در انگلستان و ایرلند، بسیاری از شرکت‌ها تمایلی به داشتن کارمندان دارای مهارت بالا ندارند، چرا که شرکت خود را هدف چندان با اهمیتی برای مهاجمین نمی‌دانند.

وی افزود، «از آن‌جایی که امنیت سایبری فراتر از یک مسأله فناوری است، تجارت‌ها باید بر روی این مسأله تمرکز کنند که چگونه مهارت‌های کارکنان فعلی خود را افزایش داده و توانایی‌هایی فراتر از آن‌چه سازمان آن‌ها تا کنون داشته، کسب کنند.»

«این به معنای سرمایه‌گذاری بر روی افراد و آموزش است، تا اطمینان حاصل شود که آن‌ها با تغییر چشم‌انداز تهدیدات امنیتی، به اندازه کافی مهارت دارند. این همچنین به معنای کارکردن با شرکت‌هایی است که می‌توانند خدمات و مهارت‌های مورد نیاز را به سازمان آن‌ها ارائه دهند، تا از آن‌ها محافظت کنند.»

آدرس اینترنتی خبرhttps://www.infosecurity-magazine.com/news/rec-security-skills-shortages
تاریخ درج خبر1396-10-05
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2019 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست