آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد::FUM CERT Lab. (Computer Emergency Response Team)

ضعف آمریکایی‌ها در زمینه سواد سایبری

عنوانضعف آمریکایی‌ها در زمینه سواد سایبری
گروه اصلیOther
شرح خبر

 

در یک بررسی جدید، بیش از 9 نفر از هر 10 آمریکایی (94 درصد)، در رابطه با نقض‌های امنیتی در 12 ماه گذشته شنیده‌اند، و اکثر آن‌ها گفته‌اند در رابطه با خطرات ناشی از فعالیت‌هایی مانند استفاده از WiFi عمومی و خرید برخط نگران هستند. با این حال، 43 درصد از آن‌ها به‌هیچ‌وجه عادات برخط خود را تغییر نداده‌اند.

در یک بررسی مستمر که توسط Harris Poll  بر روی 2000 بزرگسال آمریکایی انجام شد، مشخص شد که احتمالاً بسیاری از آمریکایی‌ها درک نمی‌کنند زمانی که نوبت به انجام اقدامات خاص برای حفاظت از داده‌های شخصیشان می‌رسد، خودشان نیز در این زمینه مسوولیت‌هایی دارند. اگرچه، این مسأله نشان‌دهنده فقدان یک ارزیابی واقعی در رابطه با امنیت اطلاعات آن‌ها می‌باشد. 21 درصد گفتند اطمینان ندارند که آیا در 12 ماه گذشته تحت تأثیر نقض‌های امنیتی قرار گرفته‌اند یا خیر. تنها 12 درصد از آمریکایی‌ها گفتند که در 12 ماه گذشته اطلاعات شخصی آن‌ها به‌واسطه یک نقض امنیتی توسط هکرها سرقت شده است.

در گزارش ذکر شده، «با توجه به این‌که نقض Equifax داده‌های حساس حدود 143 میلیون آمریکایی را در معرض خطر قرار داد، این عدد به لحاظ آماری غیر ممکن است. با توجه به نقض Yahoo و موارد بی‌شمار دیگر، این داده‌ها به‌صورت هشداردهنده‌ای نشان‌دهنده فقدان درک در رابطه با فراگیربودن نقض‌های اخیر و خطرات ناشی از آن‌ها است. این بی‌سوادی سایبری است.»

37 درصد از شرکت‌کنندگان احتمال می‌دهند که داده‌های شخصی آن‌ها در اثر یک نقض امنیتی در 6 ماه آینده سرقت شود. به‌علاوه، به‌نظر می‌رسد بسیاری از آمریکایی‌ها نگران این هستند که در نتیجه بعضی فعالیت‌های رایج برخط، اطلاعات شخصی آن‌ها سرقت شود. 63 درصد آن‌ها نگران این هستند که با اتصال به WiFi عمومی یا ناشناخته داده‌های آن‌ها سرقت شود، حدود 58 درصد افراد، نگران سرقت اطلاعات شخصی خود حین خرید برخط هستند، نیمی از این افراد هنگام انجام خدمات بانکداری برخط نگران هستند، و 35 درصد آن‌ها زمانی که به‌واسطه شبکه‌های اجتماعی با دوستان یا اعضای خانواده خود ارتباط برقرار می‌کنند، دچار نگرانی می‌شوند.

و با این حال، بسیاری از آمریکایی‌ها هنوز هیچ اقدام مهمی برای حفاظت از داده‌هایشان انجام ندادند. به‌عنوان مثال، در 12 ماه گذشته، علی‌رغم توصیه‌های متخصصان امنیتی و شرکت‌های بزرگ فناوری و خدمات برخط مانند Google و Facebook، تنها 25 درصد افراد تصدیق هویت 2 مرحله‌ای را بر روی دستگاه‌های خود پیاده‌سازی کرده‌اند تا از اطلاعات شخصیشان محافظت کنند. به‌علاوه، تنها 32 درصد در نتیجه شنیدن نقض‌های امنیتی، استفاده از WiFi عمومی یا ناشناخته را کاهش داده‌اند.

ضمناً، تنها 56 درصد آمریکایی‌ها از کلمه عبور برای قفل کردن کامپیوترهایشان استفاده می‌کنند و تنها 45 درصد از پین برای قفل کردن تلفن همراه خود بهره می‌برند. علی‌رغم این‌که استفاده از بیومتریک‌ها در نسخه‌های اخیر محبوب‌ترین دستگاه‌های موبایل در کشور (iPhone) تعبیه شده، اما استفاده از آن هنوز چندان گسترده نیست، به‌گونه‌ای که تنها 19 درصد از آمریکایی‌ها گزارش دادند که در 12 ماه گذشته بیومتریک‌ها را بر روی دستگاه‌های خود اجرا کرده‌اند.

بسیاری از آن‌ها برنامه‌ها را به‌موقع به‌روزرسانی نمی‌کنند، به‌گونه‌ای که 14 درصد از کاربران تلفن‌های هوشمند، پس از آن‌که پیغامی مبنی بر به‌روزرسانی فوری دریافت می‌کنند، بیش از یک هفته صبر می‌کنند تا برنامه‌ها را به‌روزرسانی کنند (یا اصلاً به‌روزرسانی نمی‌کنند). در همین حال، 13 درصد از کاربران کامپیوترها بیش از 1 هفته صبر می‌کنند و 5 درصد آن‌ها اصلاً برنامه‌ها را به‌روزرسانی نمی‌کنند.

بر مبنای گزارش، «قسمت طنز ماجرا این است که فضای سایبری تهدیدات ذاتی برای اقتصاد و ساختار جامعه ایجاد می‌کند و بنابراین حفاظت از خودمان یک مسوولیت اشتراکی است. شرکت‌ها باید با حفاظت بنیادی و تأکید بر استانداردهای پایه برای حفاظت از مشتریانشان، رهبری این مسیر را به عهده گیرند؛ اما، افراد نیز باید نقش خود را انجام دهند – به‌عنوان مشتری و در بسیاری از موارد به‌عنوان کارکنان آن شرکت‌ها – و این مسأله با سواد سایبری آغاز می‌شود.»

از دید مثبت، بیش از 68 درصد آمریکایی‌ها، در دوازده ماه گذشته از باز کردن لینک‌ها یا پیوست‌ها در ایمیل‌ها یا متون ناخواسته اجتناب کردند. تقریباً نیمی از آمریکایی‌ها (حدود 53 درصد) کلمات عبور پیچیده‌تری برای حساب‌های خود ایجاد کردند و 15 درصد از آن‌ها از ابزارهای مدیریت کلمه عبور استفاده کردند.

آدرس اینترنتی خبرhttps://www.infosecurity-magazine.com/news/many-americans-are-cyberilliterate
تاریخ درج خبر1396-10-06
صفحه اصلی | تماس با ما | معرفی آزمایشگاه | ورود
©2019 Ferdowsi University Of Mashhad
مرکز آپا | آپا | آپا چیست